images/hoding-logo-loading-fa.png

رب گوجه فرنگی، چاشنی پر مصرف غذایی

ر
 

رب گوجه فرنگی امروزه به دلیل بالا رفتن ریسک سرطان و بیماری های متابولیک مردم  ترجیح می دهند از محصولات کارخانه ای کمتر استفاده کنند و بیشتر به سمت محصولات خانگی روی آورده اند. البته به شرط آنکه محصولات خانگی زیر نظر خود فرد تهیه شوند و تمام نکات بهداشتی و استاندارد رعایت شود. اما اگر قرار باشد از رب ها یا محصولات خانگی استفاده شود که هیچ نظارتی روی آن نیست و به صورت عمده فروخته می شوند، بهتر است مصرف نشود، چرا که از صحتشان هیچ اطلاعاتی در دست نیست و به احتمال زیاد آغشته به افزودنی های زیادی هستند.

 احتمال آلودگی برخی محصولات خانگی که به صورت عمده و بدون هیچ نظارتی به فروش می رسند زیاد است، در این شرایط می توان گفت محصولات کارخانه ای نسبت به این محصولات ارجح تر هستند، چرا که مدتی است در بسیاری از خبرگزاری ها خبر مصرف بی رویه از بنزوات سدیم در رب های سنتی خبرساز شده است. 

بنزوات سدیم، ماده ای که اگر بدون نظارت ارگان های مربوطه و در اندازه غیراستاندارد مصرف شود می تواند عوارض مختلفی را برای سلامت شهروندان به همراه داشته باشد. اگر شما هم از جمله علاقه مندان رب های خانگی یا سنتی هستید و از این رب ها برای تهیه غذاهای خانگی استفاده می کنید با ما همراه باشید تا در این مقاله همه زیروبم ها و راهکارهای شناسایی رب گوجه فرنگی سالم از تقلبی را بدانید:

 

 

 مراقب گوجـه های کـال باشــید!

اولین و مهم ترین مقوله در تهیه یک رب گوجه فرنگی مرغوب انتخاب نوع مرغوب، رسیده و آبدار گوجه است، استفاده از گوجه های کال یا گوجه هایی که بعضی از قسمت هایش سبز رنگ است، ماده ای سمی به نام سولانین  را وارد رب گوجه میکند. سولانین ماده ای سمی است که مصرف آن برای انسان عوارض زیادی به همراه دارد که مهم ترین آن ملتهب شدن روده و معده است، اما غیر از این مشکل، این ماده قادر است افراد را با مشکلاتی ازجمله ناباروری، التهاب پوست، گشادی کبد، شکم درد و... مواجه کند.

  رنگ های غیر مجــاز!

وقتی از گوجه فرنگی ها نامرغوب برای تهیه رب استفاده می شود، ممکن است رنگ این محصول با رنگ اصلی آن کمی متفاوت باشد. افراد سودجو ممکن است به جای گوجه فرنگی از محصولات دیگری مثل کدو، نشاسته و ... استفاده کنند. در این شرایط برای دست یافتن به رنگی بهتر، از رنگ های خوراکی یا غیر مجاز استفاده میشود که اگر این رنگ ها در دوز مناسب مورد استفاده قرار نگیرد، مشکلات جسمانی زیادی را برای افراد به خصوص مشکلات گوارشی، کبد و کلیه به وجود می آورد.

 روش پخت رب مهم است!

رب گوجه فرنگی خواص زیادی دارد؛ یکی از مهم ترین خاصیت آن وجود آنتی اکسیدانی با نام لیکوپن است. این ماده در اکثر میوه های  قرمز یافت می شود اما منبع اصلی این ماده در گوجه فرنگی است. حرارت، لیکوپن موجود در گوجه فرنگی را آزاد می کند، یعنی خاصیت آنتی اکسیدانی اش افزایش پیدا می کند، به همین دلیل می توان ادعا کرد رب گوجه فرنگی یکی از محصولاتی است که به دلیل این فرایند، می تواند در سلامت افراد نقش بسزایی داشته باشد.

اما در اکثر اوقات رب هایی که در خانه و زیرنظر افراد غیرمتخصص تهیه می شود، میزان حرارت بیش از حد نیاز است؛ در این صورت رب گوجه فرنگی نه تنها فاقد آنتی اکسیدان است بلکه دیگر جز مواد مغذی به شمار نمی آید. باتوجه به شرایط ذکر شده، اگر از مرحله ساخت رب های خانگی اطمینان ندارید، بهتر است از رب های کارخانه ای استفاده کنید.

 افزودنی های مجــاز را بشناســید!

به‌طور کلی افزودنی‌ها  به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ یکسری از آنها به هیچ عنوان نباید به هیچ ماده غذایی افزوده شوند. اما سری دوم،  در برخی مواد غذایی به اندازه مشخص و به میزان کم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به بیان دیگر افزودنی‌های مجاز به محصولاتی اضافه می‌شوند که کمتر در برنامه غذایی فرد قرار دارد.

اما رب یک ماده غذایی است که به‌صورت روتین استفاده می‌شود به‌همین دلیل استفاده از مواد افزودنی در این محصول غیر‌مجاز است. یکی از افزودنی هایی که روند کپک زدن محصولات را به تعویق می اندازد، همان بنزوات سدیم است که ماده ای شیمیایی است. البته خود گوجه فرنگی دارای اسید بنزوئیک است؛ اما به میزانی نیست که از روند کپک زدن جلوگیری کند.

بنزوات سدیم سرطان زا است و در اکثر کارخانه های معتبر این ماده افزودنی مورد استفاده قرار نمی گیرد. اما افراد غیر متبحر و غیرکارشناس ، با میزان استاندارد آن آشنا نیستند و برای اینکه به هدف خود، یعنی عدم کپک زدن محصولات، برسند از بنزوات سدیم به میزان بیشتری استفاده می کنند.

ظاهر رب باید چگونه باشد؟

افراد سودجو ممکن است به جای گوجه فرنگی از محصولات دیگری مثل کدو، نشاسته و ... استفاده کنند. در این شرایط برای دست یافتن به رنگی بهتر، از رنگ های خوراکی یا غیر مجاز استفاده میشود.

 

نکات مهم در استفاده از رب گوجه فرنگی

 اول: رب بسته بندی شده  با مجوزهای لازم(بخصوص مجوز وزارت بهداشت) و مشخصات کامل مثل نام تجاری، نام و نشان محل نولید، وزن خالص، تاریخ تولید  و انقضا را انتخاب کنید. 

دوم: حتی الامکان از مصرف رب های خانگی که از روند تولید آن بی اطلاع هستید خودداری نمایید.

سوم: به منظور به تاخیر انداختن فرایند کپک زدن می توان روی رب را با یک لایه روغن پوشاند.

چهارم: بهترین ظرف برای نگه داری رب گوجه فرنگی ظروف شیشه ای با درب محکم است.

پنجم: از مصرف رب کپک زده اکیدا خودداری شود.

 

معجزه رب گوجه فرنگی در سلامتی

لیکوپن موجود در گوجه فرنگی مخصوصا گوجه فرنگی پخته شده (رب) اثر محسوسی در جلوگیری از بروز سرطان پروستات دارد . لیکوپن در بسیاری از میوه‌ها وجود دارد، اما غلظت و تراکم آن در گوجه فرنگی بسیار زیاد است.

دانشمندان نشان داده‌اند که لیکوپن موجود در گوجه فرنگی پخته شده می‌تواند سبب آهسته شدن رشد و حتی از بین بردن سلول‌های ناهنجار و سرطانی شود.

مصرف رب گوجه فرنگی در مقابل سرطان پروستات، سرطان سینه وهایپرپلازی خوش خیم پروستات در مردان تا حد بسیار بالایی نقش پیشگیری کننده دارد.

با اصول نگه داری رب گوجه فرنگی آشنا شوید!
  • رب گوجه فرنگی بعد از باز شدن باید در داخل یخچال نگهداری شود.
  • ریختن یک لایه روغن روی سطح رب موجب میشود عمل اکسیژن رسانی متوقف و از تشکیل کپک جلوگیری شود.
  • اگر قصد دارید محتویات تمام کنسروها و کمپوت ها و نه تنها رب گوجه فرنگی را بعد از باز کردن درب آن برای مدتی طولانی استفاده کنید، لازم است آن را به ظرف دیگری منتقل کنید.
  • استفاده از یک قاشق خشک و تمیز هنگام برداشتن رب از داخل ظرف می تواند از آلوده شدن رب گوجه فرنگی و در نتیجه کپک زدن آن پیشگیری کند.

بهترین روش نگه داری رب های کنسروی در منزل
  گوجه فرنگی حدوداً از ۵۰۰ سال پیش از مسیح در جنوب مکزیک پرورش داده می‌شد. بومیان پوئبلو بر این باور بودند که کسانی که دانه‌ های گوجه فرنگی را مصرف می‌کردند با نیروهای خدایان متبرک می‌شدند.
  این گیاه از دو طریق وارد ایران شد: راه اول از طریق ترکیه و ارمنستان، و راه دوم از طریق سفرهای مکرر خاندان قاجار به فرانسه بود!
ترکیبات گوجه فرنگی شامل حدود ۹۰ درصد و یا کمی بیشتر آب می باشد و بقیه آن را پروتئین، چربی، قندهای مختلف از جمله گلوکز و فروکتوز، ویتامین های A ، C ، K ، تیامین، ریبوفلاوین، پانتوتنیک اسید، اسید فولیک، ویتامین E ، اسید آمینه های ضروری، املاح معدنی از جمله کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم، منیزیوم، مس، منگنز، کبالت، روی و آرسنیک می باشد
گوجه فرنگی با ایجاد احساس سیری برای مدت طولانی، در کنترل وزن افراد تأثیر زیادی دارد.

برندها

Top